הזמנת כרטיסי טיסה

הזמנת כרטיסי טיסהבפרסומות בטלוויזיה, וגם בהרבה מאוד סרטים, אנחנו נתקלים באנשים ספונטניים המגיעים לשדה התעופה בלי שהם יודעים אם ולאן הם יטוסו, מתנהלים בספונטניות גמורה ורוכשים כרטיס במקום.

הכל טוב ויפה, אלא שבמציאות ההתנהלות של רוב האנשים היא שונה. למרות שכן ניתן להזמין לחלק מהטיסות כרטיסים בדקה ה-90, אנחנו נעדיף לעשות את זה מבעוד מועד – ולפעמים גם חודשים טרם מועד הטיסה.

הזמנה באמצעות חברות התעופה

הדרך הראשונה להצטייד בכרטיסי הטיסה המבוקשים היא בפנייה ישירה לחברות המוציאות את הכרטיסים לדרך, בין אם חברות ישראליות ובין אם חברות בינלאומיות. כיום כל חברה המכבדת את עצמה מתפעלת אתר אינטרנט דרכו אפשר לראות את רשימת הטיסות וגם להזמין לטיסה כרטיסים באופן ישיר.

התחרות ההולכת וגוברת של תחום התעופה עשויה לאפשר לכם למצוא כרטיסים במחירים משתלמים יחסית, בעיקר מחוץ לעונות התיירות או לטיסות המפוצצות. חשוב לראות תמיד מהם תנאי הכרטיס ומה הוא כולל. בעידן ה-Low Cost, כרטיסים רבים מוצעים ללא שירותים דוגמת ארוחות, מזוודות או בחירת מקום ישיבה, המתווספים לאחר מכן למחיר ומייקרים אותו.

מחירי הטיסות דרך חברות התעופה משתנים בצורה דינמית, לפעמים תוך דקות, ולכן מומלץ לעקוב במשך תקופה לפני שמקבלים את ההחלטה. יש כל מיני טריקים שיכולים להוזיל את התמונה, לכאורה או שלא, דוגמת גלישה באתר האינטרנט של חברת התעופה במצב אנונימי.

הזמנה דרך חברות התיירות

קחו בחשבון שיש מקרים שפנייה לגורם אחר המספק חבילת נופש, לדוגמא, תוזיל עבורכם את העלויות. חברות התיירות נכנסות לתמונה גם בכל הנוגע להזמנת כרטיסי טיסות, ולעיתים המחירים דרכן זהים או אפילו זולים לאלה של חברות התעופה. החיפוש בדרך כלל ייעשה פר יעד, אם כי דילים ספציפיים "יקפצו" באתר האינטרנט של החברות או יודגשו על ידי נציגי המכירות שלהן.

טיסה לא חייבת להיות עסק יקר

בכל מקרה אנחנו ממליצים לכם לבצע השוואת מחירים בין מספר טיסות, דוגמא בחינה של מספר תאריכים פוטנציאליים בפרק הזמן בו אתם מעוניינים לטוס והחלטה על הקומבינציה המשתלמת ביותר של הטיסות.

לעיתים תוכלו למצוא הנחות לטיסות נקודתיות דרך מועדוני הלקוחות והצרכנות למיניהם, חברות האשראי, רשתות השיווק וכדומה. רצוי לבחון את ההטבות בכל כרטיס או מועדון הרלוונטיים עבורכם, כי יש כאן פוטנציאל לחיסכון כלכלי של עשרות דולרים בחלק מהמקרים.

דרכים אחרות להוזיל את התמונה הן הזמנה של הטיסה מספיק זמן מראש (בעיקר במקרה של טיסות סדירות), ביצוע קונקשן, בחירה בימים עמוסים פחות וכן הלאה.

דילוג לתוכן