כרטיסי אשראי והלוואות

כרטיסי אשראי והלוואותאנחנו חיים במציאות של הוצאות גבוהות, שמקשות על רבים מאיתנו להתנהל לאורך זמן בשגרה. כאשר המצב בחשבון הבנק שלנו אינו מספיק לבצע רכישה מסוימת, או "סתם" שאנחנו נקלעים לבור כלכלי וזקוקים לאוויר לנשימה, הצורך בקבלת הלוואה הופך למוחשי.

בעוד רבים פונים כצעד ראשון לבנק בו מנוהל החשבון שלהם (או לבנק אחר), חברות האשראי מציעות במסגרת הכרטיסים השונים הלוואות. מהם היתרונות והחסרונות של הלוואות אלה?

היתרונות של הלוואות דרך האשראי

הלוואות שמספקות חברות כרטיסי האשראי הן ברמת ההגדרה הלוואות חוץ בנקאיות, הניתנות מחוץ למסגרת הבנק. למרות שיש מספר חברות כרטיסי אשראי שמספקות הלוואות בסדר גודל משמעותי יחסית, בדרך כלל הלוואות מהסוג הזה תהיינה בסכומים מוגבלים בני ארבע או חמש ספרות.

ההלוואות האלה בנוסף הן לרוב לתקופה שמתחילה ממספר חודשים ומגיעה לכל היותר לשנה או שנתיים. אם ניקח דוגמא קיצונית, אתם לא יכולים לצפות לכך שחברת האשראי תממן לכם רכישת דירה, בדמות משכנתא המתפרסת על פני עשרות שנים.

שימו לב שיש הלוואות שמספקות חברות האשראי עבור מטרה מוגדרת (לדוגמא רכישת רכב), ולעומת זאת הלוואות כלליות שיכולות לשמש לכל מטרה באשר היא. הלוואות דרך חברות האשראי נוטות להיות מאושרות ביתר קלות בהשוואה להלוואות בנקאיות, ולכן הן מתאימות למי שאינו יכול או רוצה לקבל הלוואה דרך הבנק שלו. זה ממש לא אומר שכדאי "להתפרע" ולקחת הלוואות שיהיה קשה להחזיר, כי כפי שתראו מיד – להלוואות יש את המחיר שלהן.

יש גם חסרונות

למרות שהלוואות דרך חברות האשראי נוחות ומתאימות לצרכים של רבים, יש להן מספר מגרעות – גם בהשוואה להלוואות שהבנקים מעניקים. החיסרון העיקרי עם הלוואות האשראי הוא התנאים שלהן, ובעיקר הריבית.

הסיכון המסוים שחברות האשראי לוקחות בכל הלוואה עשוי להיות מגולם בריביות גבוהות על ההלוואה, המביאות לכך שהסכום שמחזירים לחברת האשראי גבוה פי כמה מאשר הסכום שהיא נתנה. עיקר המורכבות היא עבור לקוחות בינוניים עד קטנים, כלומר, כאלה שכרטיס האשראי שלהם סטנדרטי יחסית וההוצאות בסדר גודל בינוני ומטה.

אנחנו ממליצים, כתוצאה מכל המידע שהובא כאן, לשקול היטב האם מומלץ לקחת הלוואה דרך חברת האשראי או שמא עדיף לבחור באלטרנטיבות. מומלץ גם לבצע השוואת מסלולים בין מספר חברות אשראי, בדירה שיכולה לחסוך לא מעט כספים בפועל.

קחו בחשבון שלמרות שחברות האשראי נראות הצד ה"חזק" במשוואה, בהחלט יש לכם מקום לנסות להיאבק על התנאים ולשפר את ההלוואות שתקבלו. לא תמיד זה יעבוד, אבל שווה לנסות, לא?

דילוג לתוכן