כרטיסים לאולימפיאדה

כרטיסים לאולימפיאדההמשחקים האולימפיים, הוא בקצרה האולימפיאדה, הם חגיגה עבור כל חובב ספורט באשר הוא. במהלך מספר שבועות ספורטאים מכל רחבי העולם מתחרים ביניהם במגוון ענפים, חלק מהם יוקרתיים ואחרים מושכים פחות. גם מי שלא צופה נלהב בתחרויות יהיה דבוק למסך כאשר ספורטאי ישראלי יתחרה על מדליה, או באירועי השיא דוגמת גמר ריצת 100 מטר.

יש אנשים שרוצים לקחת את החוויה מספר צעדים קדימה, לטוס למקום בו נערכת האולימפיאדה (מה שמבטיח חגיגה גדולה גם מחוץ למשחקים) ולצפות במשחקים מקרוב. האם מדובר בחלום בר הגשמה?

כך רוכשים כרטיסים לאולימפיאדה

את הכרטיסים לאולימפיאדה מפיצה ההתאחדות האולימפית הבינלאומית מספר חודשים לפני תחילת המשחקים, מה שמכניס אוטומטית לכוננות את כל חובבי הספורט. את החבילות ניתן להזמין דרך אתר האינטרנט של התחרות, אם כי לא תמיד פשוט למצוא כרטיסים (בהמשך נרחיב על הנקודה הזו).

האופציה האחרת, מעט פשוטה יותר להגשמה עבור חלק מהאנשים, היא פנייה לחברות תיירות הספורט המספקות חבילות הכוללות טיסה, מלון וכרטיס למספר תחרויות על פי בחירת הלקוחות.

כאן כבר אפשר למצוא כרטיסים גם לאירועים מבוקשים. הבעיה, ניחשתם אולי נכון, היא העמלה העצומה שחברות התיירות גובות עבור החבילות או הכרטיסים. באולימפיאדות האחרונות, העמלה עמדה על כמה מאות אחוזים בחלק מהמקרים.

יש אנשים שסומכים על היכולות שלהם להשיג כרטיסים למשחקים לאחר ההגעה ליעד. זו אפשרות, אם כי קחו בחשבון שהסיכון כאן לא קטן. לחלק מהתחרויות קשה למצוא כרטיסים, בטח לא ביום האירוע. כרטיסים רבים המופצים בנסיבות אלה על ידי ספסרים וגורמים מפוקפקים אחרים הם במחירי שחיטה במקרה הרע, או אפילו כרטיסים מזויפים הנמכרים במחירי שחיטה במקרה הגרוע יותר.

בנוסף לכך קחו בחשבון שעלויות כל המוצרים התיירותיים באותו יעד – החל מהטיסות, דרך המלונות ועד הארוחות במסעדות – נוטים לעלות פלאים במהלך תקופת האולימפיאדה.

לכל תחרות יש חוקים משלה

בכל הנוגע לשאלת הביקוש, המשפיע מן הסתם על מורכבות השגת הכרטיסים ועל מחירם, נראה שאי אפשר לספק תשובה חד משמעית. יש אירועים בהם האצטדיונים הם חצי ריקים, עד שכרטיסים נמכרים ביום המופיעים במחירים נמוכים או אפילו מחולקים בחינם.

מצד שני, באירועים בהם הביקוש הוא עצום – למשל טקס הפתיחה או משחקי הגמר בתחרויות החשובות – הכרטיסים אוזלים חודשים קודם לכן, תוך כדי שהמחירים (הרשמיים ובעיקר הלא רשמיים) מאמירים כלפי מעלה. מומלץ להיות עם האצבע על הדופק, לחשוב מה רוצים לראות ובעיקר כמה מוכנים להשקיע לצורך זה.

דילוג לתוכן