הזמנת כרטיסים לסינמטק

הזמנת כרטיסים לסינמטקעל פי ההגדרה היבשה, סינמטק הוא "מכון ארכיוני המשמר סרטי קולנוע". בפועל, ההתנהלות של הסינמטקים בישראל רחבה הרבה יותר מכך.

אלו הם בתי קולנוע לכל דבר ועניין, אשר מבצעים הקרנות סביב השעון. הסרטים המוצגים בהם יהיו בדרך כלל סרטי איכות – קולנוע עולמי, קולנוע עצמאי, סרטים קלאסיים וכן הלאה – כשלצד זה נערכים בסינמטקים הרצאות, ערבי נושא, מרתונים ועוד.

הזמנת כרטיסים לסינמטק היא פתח הכניסה שלכם לעולם של האמנות השביעי. יש דרכים שונות לעשות זאת (וכמובן שגם הבדל בין הסינמטקים השונים ברחבי הארץ), או אפילו אופציות להוזלה במחיר.

הזמנה דרך הסינמטק עצמו

בדרך כלל רכישת כרטיסים לסינמטק תיעשה דרך המקום עצמו, בכל הפלטפורמות שהוא מציע לצורך זה: אתר אינטרנט המאפשר לבצע את ההזמנה בלחיצת כפתור, מוקד הזמנות טלפוני או הגעה ישירה לקופות עצמן, ביום ההקרנה או לפניה. כמיטב המסורת, במעמד הרכישה של כרטיס לסינמטק תבחרו מקום לישיבה.

ההזמנה היא בדרך כלל פשוטה, אך בהקרנות מבוקשות כן מומלץ לבצע אותה מוקדם באופן יחסי. אם דמיינתם לעצמכם סרטים שאינם מושכי קהל, בהם אתם תהיו בין הצופים בודדים, דעו לכם שיש בסינמטקים הקרנות כאלה – אבל גם רבות אחרות שהן עמוסות פי כמה.

בישראל יש אוכלוסייה לא קטנה של שוחרי קולנוע, המביאים לכך שהקרנות רבות מתמלאות במהרה. מי שמחכה עד לדקה ה-90 עלול לגלות שכל המקומות הטובים והמבוקשים באולם כבר נרכשו, או אפילו שהסרט שהוא רצה לראות אינו זמין עבורו בתאריך נתון.

למרות שמחירי כרטיסים הם לרוב אחידים, בסינמטקים דווקא יש לא מעט מקרים בהם המחירים הנגבים גבוהים יותר. הסיבה לכך היא שהסינמטקים נוהגים לערוך הקרנות ואירועים מיוחדים בעלי ערך מוסף, מה שבא לידי ביטוי במחיר גבוה יותר שהצופים משלמים. אם במאי הסרט המוקרן מתארח בסינמטק לסדרה של שאלות ותשובות, או לחלופין נערך פאנל תרבותית, ברור שאתם צפויים לשלם יותר על החוויה.

כרטיס בודד, או מנוי?

שימו לב שחלק מהסינמטקים מציעים סוגים שונים של כרטיסים. מעבר לאפשרות למצוא כרטיסים מוזלים (עבור סטודנטים, גמלאים וכיוצא בזה), הביקוש למנויים לסינמטקים הוא די גדול. בחלק מהסינמטקים תוכלו לרכוש מנוי שנתי במהלכו תוכלו להיכנס לכל הקרנה שתרצו, מה שכמובן יספק לחובבי הקולנוע המושבעים הנחה משמעותית. לא כל אירוע או הקרנה הנערכים בסינמטק אכן נכללים במנוי, אבל במקרה הזה יכול מאוד להיות שהמנויים יוכלו לרכוש כרטיסים במחיר מוזל בהשוואה לקהל הרחב.

דילוג לתוכן